Kontakt

Tel.: +421 948 333 123    Email: info-ZVNC-cityrealitybratislava.sk                      

sk en
Vyhľadávanie

V ponuke je 26 nehnuteľností.
Maklér mesiaca 5/2024
Mgr. Lenka Hagarová
Mgr. Lenka Hagarová +421 948 333 123
Ďakujem za Vašu prejavenú dôveru.
Novinky a aktuality
Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie Záujem o nehnuteľnosti výrazne rastie
Kupujete nehnuteľnosť? Obráťte sa na nás. Kupujete nehnuteľnosť? Obráťte sa na nás.   Je vaším najväčším snom zaobstarať...
RK City Reality Bratislava Nehnuteľnosti na predaj v Bratislave a v okolí. Hľadáte byt, dom, pozemok alebo iné...
Služby - posúdenie hodnoty Vašej nehnuteľnosti Pre našich klientov zabezpečíme: ·    Sprostredkovanie predaja nehnutelnosti ·   ...

Máte otázky? Pre ďalšie informácie nás kontaktujte.

Kontaktujte nás!

Kupujete nehnuteľnosť? Obráťte sa na nás.

 

Je vaším najväčším snom zaobstarať si krásny útulný rodinný dom alebo byt? Ak už ste sa rozhodli pre kúpu, alebo sa zatiaľ len rozhliadate, ktorý by mohol byť ten pravý, máme pre Vás Tip. Aké sú možnosti, hlavne ako a kde si zaobstarať dom alebo byt za primerané peniaze.

Kúpu absolvujete raz, dvakrát, možno trikrát za život. Avšak, pre spokojný život je to takisto veľmi potrebné. Kúpa nehnuteľnosti. Či už sa rozhodnete pre byt alebo dom, v oboch prípadoch je to veľká vec, ktorá si vyžaduje čas, rozvahu, veľa peňazí a tiež informácií. Tie máme v malíčku.

Keď sa rozhodneme pre kúpu nehnuteľnosti, v prvom rade by sme mali začať vyriešením financovania. Väčšinou ide o kombináciu hotovosti a hypotekárneho úveru. V prípade, že budete financovať cez hypotéku, začnite s hypotekárnym špecialistom. Ten preverí vašu bonitu a zistí, aký úver môžete získať a tým pádom, akú nehnuteľnosť môžete kúpiť. V prípade vyplácania v hotovosti, musia byť peniaze prevedené cez účet, nakoľko suma vyššia ako 15 tisíc eur nesmie ísť z ruky do ruky.

To, kedy a akým spôsobom budú peniaze vyplatené, je predmetom dohody. Avšak, za veľmi bezpečné sa považuje vložiť peniaze do úschovy tretej strane, ktorá ich vyplatí až po tom, ako budú splnené podmienky. Pri financovaní cez hypotekárny úver určí podmienky, kedy budú peniaze vyplatené, banka.

Toto si všímajte pri obhliadke.

Hneď po tom, ako doriešite otázku financovania, je potrebné, zadefinovať si priority, ako je typ nehnuteľnosti, lokalita, rozloha a pod. Následne začína samotný proces hľadania vhodnej nehnuteľnosti a obhliadky. Tých zrejme absolvujete hneď niekoľko. Preto sa doporučuje, zamerať sa predovšetkým na lokalitu, ktorá je pri hľadaní nového bývania najdôležitejšia, nakoľko umiestnenie nehnuteľností najviac vplýva na ich konečnú cenu.

Nezabudnite si tiež všímať okolie a susedov. „Určite urobíte dobre, ak si na obhliadku zoberiete stavebníka a pred kúpou sa porozprávate so susedmi, aby ste vedeli, pri kom budete bývať. Je tiež dobré overiť si občiansku vybavenosť, teda kvalitu škôl v okolí, dostupnosť obchodov, verejnej dopravy a všetkého, čo môžete v živote potrebovať,“ .

Čo sa týka samotnej stavby, je dobré všímať si dispozíciu miestností, ich rozlohu, tiež rohy miestností, či nie sú vlhké alebo plesnivé, strop a aj to, či netečie strecha. Väčšina ostatných drobností, ktoré majú význam pri stanovení konečnej ceny nehnuteľnosti, sa dá odstrániť rekonštrukciou.

Vybrali ste si. A čo ďalej?

Zdôrazňujeme, že hneď, ako sa dom, či byt rozhodnete kúpiť, je potrebné zložiť rezervačnú zálohu, ktorá umožňuje realizovať ďalšie kroky s tým, že nehnuteľnosť nekúpi nikto iný. Potom ostáva vyriešiť financovanie a podmienky kúpnej zmluvy. Následne prichádza k samotnému podpisu zmluvy, k prevodu na katastri nehnuteľností a odovzdaniu nehnuteľnosti novému majiteľovi. Riešia sa prepisy energií, v prípade, že ide o byt, prihlásenie sa u správcu nehnuteľnosti, ďalej prihlásenie dane, komunálneho odpadu, internetu, televízie a ostatných vecí spojených so samotným užívaním nehnuteľnosti.

Krokov, ktoré sú pri kúpe bytu, či domu potrebné, je teda, ako vidno, viac, než dosť a bez dobrej realitnej kancelárie to budete mať poriadne náročné. Porovnávať ceny a konkurenciu, vyjednávať o konečnej cene, zabezpečiť kúpnu zmluvu, bezpečný prevod nehnuteľnosti, či odkontrolovať priebeh obchodu na katastri. S tým všetkým, i s mnohým iným, vám vie pomôcť práve kvalitný maklér z realitnej kancelárie.

S realitnou kanceláriou alebo bez?

Makléri najlepšie vedia, s kým spolupracovať a komu sa radšej vyhnúť. Poznajú ceny nehnuteľností a vedia zabezpečiť, že svoj vysnívaný dom, či byt kúpite za vhodnú cenu. Okrem toho vám zabezpečia odovzdanie nehnuteľnosti a tiež dôležitý po predajný servis, kedy vám asistujú pri úkonoch, ktoré po kúpe musíte nevyhnutne urobiť.

„Výberu realitnej kancelárie a makléra by mal každý človek venovať dostatok času, či už pri príprave a predaji alebo pri kúpe nehnuteľnosti. V zahraničí je bežné, že svojho makléra má aj kupujúci. Ten pre svojho klienta vyhľadáva nehnuteľnosti podľa jeho požiadaviek, takýto maklér je výborne zorientovaný na trhu, pozná praktiky realitných kancelárií, vie, aká je za danú nehnuteľnosť vhodná cena a vie vyjednávať s ľuďmi.

A práve vyjednávanie ceny môže byť niekedy ťažký oriešok. Realitný maklér vám však dokáže dohodnúť lepšiu cenu, ako keby ste sa o to pokúšali sami. No a tiež vás vie správne usmerniť, zastúpiť pred predávajúcimi, ako aj pred konkurenčnými kanceláriami a v neposlednom rade zabezpečiť, aby ste si tú svoju vysnívanú nehnuteľnosť kúpili bezpečne a za výhodných podmienok.

Nie je maklér ako maklér.

Ako ale toho najlepšieho makléra nájsť? „Najlepším vodítkom bude skúsenosť niekoho, komu dôverujete. Pomôcť môžu aj recenzie na internete, ktoré tu niektorí makléri majú. Odporúčam tiež sledovať stránku danej realitnej kancelárie, prezrieť si priestory, v ktorých makléri pracujú, či to, kde inzerujú. Dôležité je tiež všímať si pripravenosť makléra, jeho reakcie,“ prezrádza tipy na to, ako nájsť toho, ktorý vám bude vyhovovať a dodáva: „Určite neodporúčame spoluprácu s maklérom, ktorý nie je pripravený a nemá kanceláriu, ani web stránku. Neuspokojte sa s neprofesionálnym maklérom len preto, že je lacný. Ide predsa o vaše bývanie a v takomto prípade bývajú chyby veľmi drahé, niekedy až fatálne“. 

Kvalitnej realitnej kancelárii vypracuje zmluvy renomovaný právnik a maklér odsleduje priebeh prevodu nehnuteľnosti na katastri tak, aby všetko prebehlo hladko. V deň podpisu kúpnej zmluvy by mal maklér vytiahnuť list vlastníctva a skontrolovať stav: „Kontrolujeme aktuálneho majiteľa nehnuteľnosti i to, či môže podpísať zmluvu. Kontrolujeme tiež ťarchy, poznámky, exekúcie a to, či na danú nehnuteľnosť nebola na katastri vložená iná zmluva“.

Kúpa nehnuteľnosti, ako vidno, naozaj nie je záležitosť jedného popoludnia, či pár klikov na internete. Nestačí si len vybrať a zaplatiť. A preto, ak chcete svoje nové bývanie kúpiť bez problémov, výhodne, pohodlne a s istotou, najlepšie, čo pre svoju budúcnosť môžete urobiť, je zveriť kúpu svojho vysnívaného bytíku, či domčeka, odborníkom. Využiť služby realitnej kancelárie je totiž krok, ktorý určite neoľutujete.

Marketingová podpora

Dnes žijeme vo svete marketingu. Zásah u potenciálnych záujemcov je jednoducho priamo úmerný schopnosti inzerenta správne využívať možnosti marketingu a rôzne spôsoby prezentácie nehnuteľnosti. A tu ťahajú individuálni inzerenti za kratší koniec. Dobré realitné kancelárie intenzívne pracujú s viacerými marketingovými nástrojmi a aktívne komunikujú smerom k potenciálnym záujemcom.

 Výsledky prináša internet

Obrovské rozšírenie internetu v posledných rokoch a jeho stúpajúci dosah zmenil veľa oblastí nášho života, čo sa plne prejavilo aj v realitách. Výsledky sa v súčasnosti dostavujú hlavne na základe schopnosti naplno využívať jeho možnosti. Dnes sa väčšina záujemcov pri vyhľadávaní vhodnej nehnuteľnosti spolieha na  online prostredie. Renomované realitné kancelárie majú overené stratégie, ako prezentovať svoje nehnuteľnosti v tomto priestore.